До маленького ювілею "Чисте небо"

Розповідає Світлана Шеповалова, керівник БО "Чисте небо"

    Взимку 2015 року ми, волонтери - учасники Революції Гідності, маючи за спиною досвід «дикого» волонтерства, вирішили об'єднатися в благодійний фонд. Фонд - «Чисте Небо». Спочатку думали займатися безпілотниками, власне з цієї сфери і взято назву, але наші плани з часом зазнали кілька трансформацій. Крім безпілотників, були ідеї допомагати психологічної реабілітації воїнів, співпраця з Ізраїлем, США і навіть Ватиканом. Але головна сфера нашої діяльності - ветерани і допомога їм в процесі вбудовування в мирне життя.

    Наприкінці 2015 року нам вдалося паралельно запустити два великі проекти. Перший - Центр допомоги учасникам АТО та їх сім'ям в Київській області. 10 жовтня 2015 року на зустрічі Президента України з волонтерами, на якій була присутня керівник Фонду Світлана Шеповалова, прозвучала ідея про створення таких Центрів у всіх областях нашої країни. Ініціаторами були Тетяна Ричкова та Юрій Бірюков. На цей час, всупереч всім можливим труднощам та опору з боку чиновників, Центр продовжує функціонувати. Безкоштовна «гаряча лінія» Центру прийняла і опрацювала понад 4 500 дзвінків, сотні ветеранів їх сімей отримай необхідну допомогу. Структура центру будується на базі CRM-системи і хмарних технологіях. Ми не обмежуємо себе виключно Київською областю, консультуючи воїнів з усіх куточків України.

    Восени  2015 виникла ідея про створення пункту відпочинку бійців на Центральному вокзалі. На той момент подібні пункти вже функціонували в 5 обласних центрах. Саме під тиском наполегливих і переконливих прохань Фонду, після відписок і відвертого саботажу керівництво Південно-Західної залізниці погодилося надати приміщення. 12 жовтня 2015 року розпочав роботу Пункт відпочинку для бійців АТО на Південному вокзалі Києва. Беручи свій початок зі столика з чаєм, кавою та солодощами Пункт розрісся до половини другого поверху вокзалу, став цілодобовим. В середньому волонтерський пост приймає до 300 бійців в день, а число волонтерів перевалило за дві сотні.

    Стратегічним напрямком нашої діяльності ми вважаємо розвиток підприємництва серед ветеранів. Так, спільно з «Всеукраїнською Асоціацією консультантів з управління» виникла ідея проведення бізнес-семінарів. «Дати вудку, а не рибу» - ось наш девіз. Як органічне продовження діяльності Центру допомоги в Київській області прийшла ідея проведення щорічного сімейного фестивалю для бійців і їхніх родин. «Зустрінемось! - З Війни до світу »- покликаний зібрати, збіднити бійців і їх сім'ї Києва та області. В рамках фестивалю абсолютно безкоштовно працюють локації, де представлені бізнес-проекти ветеранів, волонтерські об'єднання, патріотичні організації, виставка військових фотографій і камуфляжних сіток, лекторій, концертна сцена та фуд-корт. Щорічно фестиваль збирає понад дві тисячі відвідувачів. Партнерами фестивалю стали Київська обласна адміністрація, Міністерство оборони, Національна Гвардія і багато інших.

     «Чисте Небо» зростає і розвивається. Ми допомагаємо ветеранам і військовим в адвокації їх прав, намагаємося зробити більш приємним і безпечним час очікування на вокзалі, передаємо знання і об'єднуємо спільноти Київської області. А головне, ми віримо. Віримо в те, що мирному, чистому небу над нашою країною бути!
Назад к спискуКонтакти

04080, м. Київ, вул. Новокостянтинівська 1 Банківські реквізити
БО "Міжнародний благодійний фонд 'Чисте небо'"
2600 9052 7435 15
300711
ПАТ КБ "ПриватБанк"
Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0 Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/home/chystenebo/data/mod-tmp) in Unknown on line 0