Закінчився ІІ Родинний фест для воїнів та їх родин, наступний - восени

Assistance Center for Warriors at the Kyiv Regional State Administration

У суботу, 27 травня на території київської ВДНГ відбувся Родинний фестиваль «Зустрінемось! З війни – до миру» для учасників АТО та їх сімей. 

Організатори заходу: Благодійний Фонд “Чисте небо” – Центр Допомоги учасникам АТО в Київській області, Спілка учасників, ветеранів, інвалідів АТО та бойових дій, Благодійний фонд Олени Коннової, Юридична сотня, Центр розвитку лідерства, Маскувальна сітка для Армії руками волонтерів, Київська обласна рада, а також районні та міські адміністрації Київської області. Акцію підтримали й українські митці.

Головне завдання фестивалю: надати можливість воїнам АТО зустрітися, поспілкуватися і разом знайти дорогу до мирного життя.

Учасники фестивалю мали можливість отримати кваліфіковану допомогу юристів, психологів, реабілітологів, послухати пісні у виконанні українських музикантів та відвідати фотовиставку та ярмарку вакансій.

Багато сімей було з дітьми, тому для найменших були облаштовані дитячі майданчики, де їх розважали аніматори, а старші могли взяти участь в конкурсах та майстер-класах.

А ще учасники фестивалю мали можливість скуштувати різноманітні страви від поварів Нацгвардії, що готувались на кухнях з ЗСУ, НГУ, Червоного хреста, та бджілок-волонтерів Південного вокзалу (проект Волонтерський пункт для бійців АТО). Привезли продукти та допомагали готувати Леся Пушкар, Наташа Долгова, бійці Айдару та гості з Білоцерківського та Переяслав-Хмельницького районів. Родзинка фесту для малечі від Збройних Сил України – справжній БТР. Але як виявилося, він сподобався не тільки дітям. Фотографувалися в ньому, на ньому та біля нього всі – і дорослі не менше дітлахів.

Фестиваль відвідали близько 2000 учасників. Воїни зустрілися з побратимами та познайомилися з іншими вояками. Демобілізований вояк ЗСУ Олексій Палій весь день фотографував побратимів та їх дітей, волонтерів… Як кажуть захоплені моделі – він є бог фотографування.

Виставковий павільйон прикрашали найрізноманітніші сітки зі всієї країни від майже всіх пліткарських груп, фронтові фото та картини, які створили й самі бійці та діти.

Представники Юрсотні впродовж всього заходу відповідали на численні питання та консультували. А ще в програмі фестивалю був передбачений “Відкритий лекторій” – “Успішні. Безстрашні. Ділові”, що надав можливість воїнам АТО та їхнім сім’ям поспілкуватись із експертами-тренерами – про психологічну та антистресову терапію, мотивацію, планування часу, юридичні питання, розвиток кар’єри, створення власної справи та зустрітись із бізнес-активними ветеранами, які поділилися досвідом та надали поради щодо відкриття власної справи. Говорили, зокрема, про перемогу над стресом та методиках експрес-антистрес, кроках на майбутнє, розказували про ціннісний бізнес, український та іноземний досвід можливостей ветеранських організацій, мотивацію та бізнес-проекти ветеранів АТО.

До речі за підтримки проекту Ветерано-бізнес ветерани, що почали власний бізнес, в рамках фестивалю організували ярмарок з продажу власних виробів.

Концерт – то окрема захоплююча подія. Христина Панасюк, Фата Моргана, Телері…

Загалом насичений подіями фест промайнув наче за хвилину. Здавалося б, тільки мотозагін з прапорами виїхав на майдан, тільки пройшов почесний караул, тільки заспівали Гімн України… а вже й вечір…

Спасибі всім учасникам та гостям фестивалю. Ми ще раз зрозуміли необхідність таких заходів. Адже спілкування та інформація, а також можливість поговорити з побратимами, фахівцями особисто та й не по телефону – дорогого коштує.

Тож «Зустрінемось!» восени!

Анастасія Бородуля, керівниця проекту правової допомоги, ГО “Юридична Сотня” говорить: 

Цей фестиваль – для ветеранів АТО Києва та Київської області. Вони можуть прийти сюди та проконсультуватися в юристів, психологів  – та просто розважитися. Для них це, можна сказати, така маленька реабілітація. Сьогодні тут зібралося дуже багато учасників АТО, і порівняно з минулим роком, напевно, їх набагато більше.

Ірина Гук, координаторка Київського обласного Центру допомогти учасникам АТО, учасниця команди організаторів заходу, про цьогорічний фестиваль:

- Це вже другий родинний фестиваль “Зустрінемось! З війни – до миру”. Перший раз він проходив 24 вересня 2016 року. До нас підходили учасники АТО, дякували і говорили, що це потрібно робити частіше. Можна сказати, що фестиваль, зокрема, присвячений Дню захисту дітей, який буде скоро. А діти учасників АТО – це дітлахи, які в собі носять цю біль. Вони розуміють, де був тато, і звідки він повернувся. Вони бачать, що тато став іншим… Тому ми зрозуміли, що їх потрібно збирати родинами. По-перше, вони бачать один одного, а по-друге, вони можуть відвідати різноманітні локації, котрі працюють для них, і різноманітні служби – як державні, так і недержавні, почерпнути багато різноманітної інформації, просто поспілкуватися, і побачити, що їх дійсно люблять, що про них піклуються. На превеликий жаль, обладміністрація в організації цього фестивалю взагалі не брала ніякої участі. Нашому губернатору було відправлено найперше запрошення – ще 17 чи 18 квітня – він на нього навіть не відповів. Звісно, ніхто не прийшов, не привітав учасників АТО… Але попри все вийшов дійсно родинний фестиваль.

З Фейсбуку

Максим Лось‎ до Зустрінемось! - З війни до миру

Це мій перший пост на facebook, відтого це можна назвати дебютом). Власне я ГАРНЕЗНО ДЯКУЮ Чистому небу та всім співорганізаторам, волонтерам, психологам, медикам, кухарям, оркестру , почесній варті, музикам та багатьом іншим ( всіх неперелічу , бо Вас було дійсно багато). Фестиваль: "Зустрінемось! - З війни до миру" , та її реалізація була феєричною, та для мене незабутньо, адже я познайомився , без перебільшень з добрими та світлими людьми . Завдяки цьому заходу, що несе бажання безкорисно допомагати бійцям , армії , Україні, завдяки Вам Волонтерам, дітям, небайдужому люду, вкотре помічаю, що з'являється щира мотивація щодо несення служби , і що то все не задарма. Не задарма і ще більш наповнюється сенсом служба по війні, навіть враховуючі можливі ризики та реалії , адже всі ми знаєм що то є за лайно. 

 Саме завдяки Вам всім, і таким подіям, знаходиш найбільш важливу, самосвідому мотивацію до боротьби, всупереч продажним баригам, тривогами , непевністю, що стосується (можливого продовження) служби на сході, війни, "псевдоато " і все шо включає в себе цей зміст.
На фесті було багато дітей, бійців, музики , танців ( я навіть танцював хоч мені це не властиво), дитячого "хендмейда" , ветеранів, експозицій, волонтерських організацій, ветеранських спілок, спілка інвалідів ветеранів, й творчих та самовідданих людей.
Лишились враження від ветеранів, учасників фесту, що змогли подолати ПТСР сублімувавши весь негатив опісля БД в маленькі особистий бізнес ( переважно "хендмейд")
Я ше більше познайомився з активними і позитивними волонтерами Anna Demid , Анастасією з Юридичної соті) , потоваришував з Vika Denisova, та бійцем-ветераном з 54 Олексієм . Всі на диво виявились відкритими та милими людьми. 
Єдине що спантеличило так це малоактивність Київських ветеранів та бійців, в контексті відвудування. Бійці приїжали звідусіль, Житомир, Полтава, дальні закутки Київської області. 
Зважаючи на масу культурних заходів і розваг під час фесту, було чим займати увагу, відтого я нажаль, встиг лиш прослухати продуктивну лекцію Anna Demid і Побратими.
Дуже дякую Vika Denisova що перезнайомили мене з купой гарних людей, а особливо спілкою Побратими , вони крутяцкі і проводять важливі тренінги для бійців по адаптації до цивільного життя ( N.B. НЕ реклама)
Ще раз дякс, Чистому небу та всім волонтерам-бійцям-організаторам.... шо приймали участь , приїхав сам та відчув консолідацію та велику підтримку.
P.S. даруйте за "лаконічність", захопився. Та це було щиро.
Назад к спискуКонтакти

04080, м. Київ, вул. Новокостянтинівська 1 Банківські реквізити
БО "Міжнародний благодійний фонд 'Чисте небо'"
2600 9052 7435 15
300711
ПАТ КБ "ПриватБанк"