"Акселератор бізнесу 4.5.0": В Ірпені розробляють дорожню карту для ветеранів АТО

Центр допомоги учасникам АТО при Київській обласній державній адміністрації

Чому Дорожня карта (ДК) називається "Акселератор бізнесу 4.5.0"?  "4.5.0" – це позивний із зони АТО, який означає «все добре», ну а "Акселератор", тому, що, завдяки ДК, розвиток малого бізнесу в Ірпіні повинен пришвидшитися.

30 червня 2017 року в м. Ірпені пройшов круглий стіл «Шляхи розвитку малого та середнього бізнесу ветеранів АТО», який організувала Громадська організація «Ірпінська міська спілка ветеранів та інвалідів АТО». На заході присутній міський голова Ірпеня - Володимир Карплюк, депутати міськради, учасники АТО, голова Громадської організації «Ірпінська агенція розвитку», керівник центру допомоги учасникам АТО при Київській обласній державній адміністрації.

За словами керівника центру допомоги учасникам АТО при Київській обласній державній адміністрації Світлани Шеповалової в Київській області налічується біля 15200 учасників АТО й питання їх адаптації, зокрема економічної, стоїть доволі гостро, адже центри зайнятості з цим завданням не справляються – зазвичай їх пропозиція обмежена водійськими курсами, курсами іноземної мови та курсами комп’ютерної грамотності, що не надто допомагає у випадку, якщо людина хоче створити власний бізнес. Цю тезу підхоплюють й самі учасники АТО, які скаржаться не лише на некоректне ставлення з боку працівників служби зайнятості, а й на те, що так і не змогли взяти участь у програмі «відкриття власної справи», яка реалізується міським центром зайнятості, через постійні відмовки щодо неукомплектованості групи.

   

Голова Громадської організації «Ірпінська агенція розвитку» Олена Чернявська поділилася результатами проведених в рамках реалізації проекту фокус груп. Проблеми, з якими стикаються ветерани АТО при відкритті бізнесу є традиційними для всіх початківців. Передусім, це висока вартість кредитних ресурсів. Як наголосив Дмитро, один з учасників круглого столу, ветеран АТО, – найважливіший критерій розвитку бізнесу – лояльність з боку влади: мінімальна вартість оренди або й «орендні канікули», спрощена процедура видача дозвільної документації тощо. Зрозуміло, що все не може бути безкоштовним, адже місто повинно розвиватися, в тому й числі за рахунок податків, але для того, щоб полегшити старт бізнесу, йому потрібна певна допомога.

В місті Ірпені винайшли свій рецепт підтримки учасників АТО в прагненні до власної справи. В місті проходить конкурс старт-ап-проектів для учасників АТО під патронатом міського голови. Останній строк подачі заявок як раз припав на день проведення круглого столу. В конкурсі зареєструвалося 46 учасників з різними проектами – від "кава-машин" до ідей, пов’язаних з альтернативною енергетикою. Така кількість зареєстрованих учасників – майже десята частина учасників АТО, зареєстрованих в місті (за офіційною статистикою їх понад 600). Конкурс проходитиме в декілька етапів – спочатку будуть відібрані найкращі проекти, автори яких будуть вивчати "ази" ведення бізнесу, а вже з них будуть відібрані 3 найкращі проекти, які розділять між собою призовий фонд у 200 тис.грн. Ще є резервний фонд 100 тис грн, який буде витрачений на часткову допомогу іншим цікавим проектам. Ідея конкурсу – долучити місцевий бізнес до співфінансування бізнес-проектів, які подали на конкурс учасники АТО. Представник ТОВ «Будфірма Синергія», присутній на заході, висловив готовність взяти участь у роботі конкурсної комісії та фінансово підтримати цікаві проекти, які не увійдуть до числа переможців. Тож можна вважати, що круглий стіл став початком плідної співпраці, зародження та реалізації бізнес ідей. 

Всі ідеї, що прозвучали на заході будуть враховані у Дорожній карті, яка повинна бути розроблена найближчими місяцями.

 

джерело: http://lev.org.ua/ua/news/akselerator-biznesu-450--v-irpini-rozroblyaut-dorozhnu-kartu-dlya-veteraniv-ato-149.html 
Назад к спискуКОНТАКТИ

Власник рахунку
Номер рахунку
МФО
Банк
БО "Міжнародний благодійний фонд 'Чисте небо'"
2600 9052 7435 15
300711
ПАТ КБ "ПриватБанк"

Звіт по отриманим та витраченим коштам

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0 Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/home/chystenebo/data/mod-tmp) in Unknown on line 0