Допоможемо разом

Центр допомоги учасникам АТО при Київській обласній державній адміністрації

В Києві відбувся круглий стіл, організований з приводу обговорення проблем, які продемонструвало дослідження експертів Світового банку та їх партнерів. На основі досліджень європейці дали оцінку соціально-економічного впливу повернення учасників АТО.

Нещодавно у Києві відбулася подія: круглий стіл, організований з приводу обговорення проблем, які продемонструвало дослідження експертів Світового банку та їх партнерів. На основі досліджень європейці дали оцінку соціально-економічного впливу повернення учасників АТО. Дослідження проводилось за кількома напрямками: загальні, здоров'я, зайнятість, пільги, життя громади. Респонденти: 56% служать добровільно, 44% були призвані. Частка залучених добровольців більша серед тих, хто не служив до конфлікту, але служить зараз. 
Дослідження було спрямоване на: 
- оцінку соціально-економічного впливу повернення учасників АТО;
- визначення прогалин у підтримці та наданні інформації для розробки потенційної програмної діяльності. 
Зокрема дослідження виявило, що загалом існує незначна кількість даних щодо ситуації з ветеранами. А також, що більшість доступних даних зосереджена на поточній ситуації, а не на переважних видах допомоги та майбутніх потребах. 
Тож зустріч експертів Світового банку, їх партнерів та української громадськості відбулася у форматі круглого столу і була спрямована на пошук відповідей на питання «що робити». Одним із запрошених спікерів була Svetlana Shepovalova, керівник Фонду «Чисте небо». Саме пані Світлана запропонувала кілька кроків:
• Монетизувати пільги. Оскільки в суспільстві велика напруга щодо невиконання транспортними організаціями та окремими водіями законів щодо безкоштовного перевезення осіб, які мають УБД, такий крок «пом’якшить» ситуацію. Крім того, ветерани та їх рідні зможуть розпоряджатися «живими» грошима на власний розсуд. Та й корупційна складова зменшиться, адже там, де є можливість «дати-не дати» вона незборена. Тож законодавче збільшення пенсії ветеранам на певну суму за розрахунками вирішить низку проблем. 
• Ветерани АТО показали себе тими, хто здатен нести відповідальність за себе, товаришів, країну, а це – прояви рис бізнесменів. Багато ветеранів бажає відповідати за своє життя і почати власний бізнес. Тож державне мікрокредитування таких обґрунтованих проектів стане в нагоді всім сторонам: і державі, і ветеранам та членам їх сімей, і тим, для кого будуть створені робочі місця.
• Ведення обов’язкового електронного медичного обліку всіх бійців та демобілізованих. З моменту вступу на військову службу до демобілізації. Обов’язкова щорічна диспансеризація для ветеранів та повноцінне медичне обслуговування
На жаль учасники більше говорили про проблеми, а не способи їх вирішення. Але пропозиція про необхідність підняти статус ветеранів через ЗМІ викликала повне схвалення присутніх.
Назад к спискуКОНТАКТИ

Власник рахунку
Номер рахунку
МФО
Банк
БО "Міжнародний благодійний фонд 'Чисте небо'"
2600 9052 7435 15
300711
ПАТ КБ "ПриватБанк"

Звіт по отриманим та витраченим коштам

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0 Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/home/chystenebo/data/mod-tmp) in Unknown on line 0