Про сумне

Центр допомоги учасникам АТО при Київській обласній державній адміністрації

Стан справ в Київській області щодо соціальної адаптації ветеранів АТО від Юридичної сотні та партнерів

КИЇВСЬКА ОБЛ. #24програми
Відсутні місцеві і обласні комплексні програми соцзахисту для учасників АТО.
Матеріальна допомога
Передбачені виплати разової допомоги: учасникам АТО - 1 мінімальна зарплата; військовослужбовцям, які отримали поранення, - 7 мін зарплат; у разі загибелі учасника АТО - 25 мін. зарплат. Але гроші не виплачуються у зв'язку з відсутністю фінансування.

Ліки
Кошти на ліки не передбачені, у більшості випадків учасники АТО купують їх своїм коштом.

Земельні ділянки
у 2015 і 2016 рр. учасникам АТО, членам їх сімей надано 10305 земельних ділянок поза межами населених пунктів.

Пільги на транспорт
Надаються частково, немає системи обліку кількості перевезень, витрати перевізникам за проїзд пільгових категорій не відшкодовуються.

Проблеми
- Окремого бюджету для учасників АТО не передбачено; 
 - Норми законів, які існують не виконуються, оскільки немає бюджетів. Ті кошти, які виділяються з державного бюджету на рівні області не використовуються і повертаються назад до бюджету. Виняток - субвенції на придбання житла для сімей загиблих та інвалідів 1, 2 групи;
- Великий обсяг роботи беруть на себе волонтери Київського обласного центру допомоги учасникам АТО. До них у 2016 р. з 9456 дзвінків, що надійшли на гарячу лінію та особисті телефони волонтерів Центру, 30% стосувалися медичних питань;
- ОДА ставить перепони роботі центру допомоги учасникам АТО, які працюють при ОДА. Центр працює без підтримки, а працівники навіть не мають офіційного пропуску в будівлю ОДА. 
- Постає запитання - чому учасники АТО області не вимагають забезпечення підтримки центру та людям, які взяли на себе обстоювання їх інтересів, інформування та координацію?

Чи ви знаєте, що у різних областях України соціальний захист учасників АТО відрізняється? Юридична Сотня першою в Україні зібрала експертів з обласних і місцевих програм соцзахисту учасників АТО зі всіх 24 областей. Наша мета - знайти найкращі практики надання соціальних послуг учасникам АТО та поширити їх на всю країну. 
Слідкуйте за серією постів про результати круглого столу у Львові, який організувала Юридична Сотня #24програми
Дослідження місцевих та обласних програм соцзахисту учасників АТО здійснюється за підтримки European Endowment For Democracy

 

 
Назад к спискуКОНТАКТИ

Власник рахунку
Номер рахунку
МФО
Банк
БО "Міжнародний благодійний фонд 'Чисте небо'"
2600 9052 7435 15
300711
ПАТ КБ "ПриватБанк"

Звіт по отриманим та витраченим коштам