Наші у Верховній Раді

Центр помощи участникам АТО при Киевской областной государственной администрации

У Верховній Раді проведено парламентські слухання на тему: "Державні гарантії соціального захисту учасників антитерористичної операції, Революції Гідності та членів їх родин: стан і перспективи"

"Сподіваюся, що наша розмова буде конструктивною й гідною пам'яті Героїв Небесної  сотні, Революції Гідності та загиблих в АТО", - наголосила Перший заступник Голови Верховної Ради Ірина Геращенко, відкриваючи парламентські слухання. "Щодня  ми отримуємо трагічні новини про поранених в АТО, щотижня - про загиблих. Символічно, що ми зібралися напередодні річниці Революції Гідності. На сьогодні питання соціального захисту героїв, які захищають незалежність та територіальну цілісність нашої держави,  їх родин  набувають  особливого значення" - сказала головуюча. Ця інформація с сайту ВР (http://rada.gov.ua/).
Дуже тішить, що в державі опікуються проблемами наших захисників та їх родичів. Але не все так добре. Наприклад, керівник Центру допомоги учасникам АТО при КОДА Світлана Шеповалова та координатор гарячої лінії  Центру Ольга Лугова дізналися про захід цілком випадково. Хтось у КОДА вирішив, що така зустріч в ВР не для дівчат, які зробили допомогу бійцям справою свого життя. Ольга та Світлана розуміють: якщо займаєшся якоюсь справою, то попри зайнятість потрібно слідкувати за новинами. «Але ж... присмак лишився, бо ... хочеться, щоб про нашу роботу знали більше, ми можемо бути більш корисними»- зауважила Ольга.
Пані Ольга поділилася своїми враженнями від заходу:

- По-перше, в порядку денному не вистачило часу на "питання-відповіді". По-друге, на мій погляд, не всі виступаючі розуміли предмет зборів. Загальні доповіді стосувались виключно поліпшень, покращень та уточнень закону про статус ветеранів. Можливо, вони трошки покращать застосування закону. Втім, більшість виступаючих говорили про конкретні проблеми та іноді навіть пропонували способи їх вирішення. 
Що запам'яталося. 
Виступ Олександра Кікіна про безглузду бюрократію, яка нищить всі ініціативи, починаючи від необхідності в сотні місць заново подавати ті й самі документи. 
Леся Василенко підняла питання інформування ветеранів. Цікаво, хто ще звернув увагу на її виступ? А між тим, інформація - це головна зброя в наш інформаційний вік. 
Пишаюсь спілкою ветеранів Вишгороду, які представили проект отримання безкоштовних ліків за рахунок районного бюджету. 
Ольга Богомолець розповіла про нові для нашого переліку професії, які дозволять нарешті надавати більш сучасні послуги з фізичної реабілітації. 
Пан Тріскач підняв питання забезпечення житлом такої категорії як УБД і одночасно ТВО. Актуально. До нашого центру пару разів на тиждень приходять такі запити, але відповісти, нажаль, нічого. 
Олександр Алієв запропонував розробити сучасну процедуру психологічної реабілітації, навіть за 3 хвилини обмалював, в чому вона має полягати. Тому що санаторно-курортне лікування протягом 2-3 тижнів не вирішує проблем. 
Анна Майборода запропонувала звернути все ж таки увагу на волонтерів, навіть не для отримання матеріальних пільг, а хоча б для можливості отримати психологічну реабілітацію. Це знов повертає на необхідність створення такої системи. 
І пан Сушкевич говорив про прийняття західної моделі протоколів МОЗ з психологічної та медико-психологічної допомоги. 


Версия для печати

Назад к спискуКонтакти

04080, м. Київ, вул. Новокостянтинівська 1 Банківські реквізити
БО "Міжнародний благодійний фонд 'Чисте небо'"
2600 9052 7435 15
300711
ПАТ КБ "ПриватБанк"