Рік роботи Центру допомоги бійцям АТО при Київський облдержадміністрації

Центр помощи участникам АТО при Киевской областной государственной администрации

Пройшов рік з того дня, коли почав роботу Центр допомоги бійцям АТО при Київський облдержадміністрації. Цілий рік… За цей час було різне: і нерозуміння, і зустрічі та співпраця з однодумцями, сльози безсилої злості та радість від того, що зробили-допомогли…

Організація колл-центру – за цими словами праця багатьох людей: координаторів, волонтерів, людей, яким небайдужі проблеми бійців АТО, їх родин та сімей загиблих героїв. Адже їх (і атовців, і проблем) дедалі стає все більше. Зроблено чимало, але вкрай недостатньо. Волонтери Центру в режимі нон-стоп відповідають на дзвінки бійців та їх родичів, зв’язують їх з державними установами, які відповідають за підтримку бійців ЗСУ, Національної гвардії та їхніх родин, шпиталями, реабілітаційними центрами, міністерствами.
Як рік тому сказала Світлана Шеповалова: «Завдання колл-центру – зібрати всі проблеми, з якими стикаються учасники АТО - мешканці Київщини, родини поранених і загиблих бійців. Але оскільки ми територіально знаходимось у Києві, то до нашого Центру допомоги учасникам АТО звертаються люди з усієї країни. Наприклад, зараз є проблема з оформленням добровольчих батальйонів при МВС, тож до нас звертаються з Одеси, Харкова, інших міст, щоб ми допомогли вирішити проблемні питання».
 
В цьому сенсі за рік не змінилося нічого, як і раніше звертаються до волонтерів Центру відусюди. Але зараз Центр став широко відомим, від нього вже не вдається відмахнутися чиновникам – це допомагає. Тож працюємо і далі – наше головне завдання не просто допомагати бійцям, а змусити чиновників та державні інституції працювати. А нижче сухій звіт про зроблене за рік.
Що зробили за рік роботи Центру допомоги учасникам АТО, членам їх сімей та сімей загиблих
За час нашої роботи, а саме з 03 листопада 2015 року, координаторами Центру допомоги учасників АТО, їх сім'ям і сім'ям загиблих, було зроблено наступне:

  1. Організовано роботу колл-центру на базі CRM системи, яка здатна масштабувати орг. структуру Центрів (районних, міських) та координувати функціонування підрозділів; Колл-центр почав свою роботу з 20 січня. Проведено навчання операторів, розроблені, роздруковані та  розповсюджені рекламні матеріали,.Кількість прийнятих дзвінків — 7250,  80% проблемних питань вирішено, решта знаходяться в роботі, так як потребують пошуку додаткових документів, розгляду в суді і т.ін.
  2. Створена і постійно оновлюється сторінка в "фейсбук" https://www.facebook.com/koda.ato/, де публікуються адаптовані матеріали для інформування учасників АТО та членів їхніх сімей про гарантовані державою пільги, а також про ініціативи благодійних, волонтерських, комерційних організацій, що стосуються допомоги учасникам АТО.
  3. Проведено виїзні засідання Центру в 18 районах і 7 містах обласного значення, з метою презентації роботи Центрів, налагодження роботи з місцевими громадськими та волонтерськими організаціями та координації роботи з РДА і МВК, районних військкоматів, лікарень, надання юридичної консультації, ознайомлення з державними пільгами і неурядовими ініціативами.
  4. У наш Центр надійшло понад 60 звернень від неоформлених учасників АТО, добровольчих батальйонів МВС (з усієї країни). Тому ми організували зустріч керівника Державної служби у справах ветеранів війни А.Деревянка і радника міністра МВС А. Геращенка для напрацювання механізму отримання статусу учасника БД. Для подачі судових позовів від добровольців залучили Українську Гельсинську спілку. Також мали зустріч з начальником управління МВС у справах учасників АТО Мельником В.В.
  5. Напрацьовано механізм оформлення контузій та поранень, які не були своєчасно зафіксовані в зоні АТО.
  6. Проведено роз'яснювальну роботу з співробітниками ЦПСМД з приводу щорічної диспансеризації учасникам АТО. З учасниками АТО, які звертаються в центр, також проводиться бесіда про важливість обстеження здоров'я.
  7. Долучені до співпраці громадські ініціативи, такі як Юридична сотня, Асоціація кризових психологів, Центр зайнятості вільних людей, Українська Гельсінська спілка для розв'язання проблем, які неможливо вирішити штатними методами в сферах надання юридичної, правової, психологічної допомоги.
  8. Спільно з ГО "Нова країна" , ГО "Міжнародний форум недержавних організацій" за підтримки голови КОДА Шандри В.М. було проведено стратегічну сесію для спонукання громадськості області до розвитку і самостійного веденню бізнесу та соціальної діяльності. Основною аудиторію на цьому заході були учасники АТО.
  9. Організували і провели родинний фестиваль “Зустрінемось — з війни до миру” для учасників АТО та їх сімей. Метою цього заходу вшанувати воїнів, показати їм, що про них пам'ятають і піклуються, що для них відкрита дорога для повернення в мирне життя. Дати необхідну інформацію про можливості для повернення до мирного життя.
  10.  В  День підприємця в межах обласної конференції «Перспективні напрямки розвитку підприємництва регіону», що проходила в Тернопільській обласній адміністрації була запрошена керівник Центру в якості експерта. У блоці залучення до підприємницької діяльності вразливих верств населення була презентована програма розроблена координаторами Центру спільно з викладачами економічного університету ім. Вадима Гетьмана - “Підприємництво для учасників АТО”


 


Версия для печати

Назад к спискуКонтакти

04080, м. Київ, вул. Новокостянтинівська 1 Банківські реквізити
БО "Міжнародний благодійний фонд 'Чисте небо'"
2600 9052 7435 15
300711
ПАТ КБ "ПриватБанк"