Закон України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»

Центр помощи участникам АТО при Киевской областной государственной администрации

Аналіз Світлани Шеповалової про те як працюють положення Закону України

В черговий раз перечитуючи Закон України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», а саме Розділ III. Пільги ветеранам війни та гарантії їх соціального захисту Стаття 12. Пільги учасникам бойових дій та особам, прирівняним до них. На прикладі Київської області розумію - Закон працює частково. Обороноздатність нашої країни залежить і від виконання соціальних гарантій перед ветеранами війни. Тому мені не зрозуміло, чому в закон від 1993 року випуску за три роки російсько-української війни вносилися малозначні зміни. 
Тепер по пунктах з коментарями:
1. Безплатне одержання ліків, лікарських засобів, імунобіологічних препаратів та виробів медичного призначення за рецептами лікарів. 
- Відсутня системність тому не працює.
2. Першочергове безоплатне зубопротезування.
- Можливо лише у медико-соціальному центрі ветеранів війни, що у с. Циблі, але у госпіталі не вистачає ресурсів, тому не працює
3. Безоплатне забезпечення санаторно-курортним лікуванням. 
- Через відсутність належного інформування службами соціального захисту – працює частково.
4. 75-процентна знижка плати за користування житлом (квартирна плата). 
- Працює.
5. Безплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі внутрірайонних, внутрі- та міжобласних незалежно від відстані та місця проживання за наявності посвідчення встановленого зразка, а в разі запровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду - також електронного квитка, який видається на безоплатній основі. 
- Тут мені взагалі здається, що на рівні місцевої виконавчої влади йде цілеспрямований саботаж, що призводить до самосуду.
6. Щорічне медичне обстеження і диспансеризація із залученням необхідних спеціалістів. 
- Про це мало хто знає. а й знаючи мало хто піде. У Штатах ветеран не отримає соціальну карту поки не пройде медичне обстеження, адже там дбають про здоров'я нації.
7. Першочергове обслуговування в лікувально-профілактичних закладах, аптеках та першочергова госпіталізація. 
- Останні часом все частіше АТОвці звертаються зі скаргами про відмову лікарень приймати на лікування. Працює тільки після дзвінка в департамент охорони здоров'я .
8. Переважне право на залишення на роботі при скороченні чисельності чи штату працівників. 
- На мою думку, це більш мінус ніж плюс. То є демотиватор для роботодавців.
9. Першочергове забезпечення жилою площею осіб, які потребують поліпшення житлових умов, та першочергове відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва.
- Коштами на придбання житла забезпечуються сім'ї загиблих, ветерани з інвалідністю 1 і 2 групи. Про земельні ділянки, то в загалі окрема тема, починаючи з того, що черги відведення ділянок взагалі немає закінчуючи відмовою надання публічної інформації.
10. Одержання позики на будівництво, реконструкцію або капітальний ремонт жилих будинків і подвірних будівель, приєднання їх до інженерних мереж, комунікацій, а також позики на будівництво або придбання дачних будинків і благоустрій садових ділянок з погашенням її протягом 10 років починаючи з п'ятого року після закінчення будівництв. 
- Не працює.

До переліку не включала пункти з безглуздими пільгами типу - позачергове встановлення на пільгових умовах квартирних телефонів.

 


Версия для печати

Назад к спискуКонтакти

04080, м. Київ, вул. Новокостянтинівська 1 Банківські реквізити
БО "Міжнародний благодійний фонд 'Чисте небо'"
2600 9052 7435 15
300711
ПАТ КБ "ПриватБанк"
Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0 Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/home/chystenebo/data/mod-tmp) in Unknown on line 0